Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony podmiotowej BIP zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska
Data publikacji strony internetowej: 2018-03-30.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-03-29.
Strona podmiotowa Biuletynu Informacji Publicznej Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Deklarację sporządzono dnia: 2020-10-08.
Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia 8 października 2020 roku na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska. Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2022-03-29 (jest to pierwszy formalny przegląd). Trzecia iteracja przeglądu dostępności dokonana została w dniu 2024-03-29 i zakończona stosownym oświadczeniem z tego przeglądu. Dokonując oceny dostępności cyfrowej kierowano się informacjami zawartymi na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej dostępności cyfrowej.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą odpowiedzialną jest Pani Anna Cykman ( koordynator dostępności).
Adres poczty elektronicznej ankacykman@gmail.com.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (+48 59) 861 21 13 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Wejście główne do budynku znajduje się na parterze na poziomie gruntu. Wejście wąskie, uniemożliwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Jedna toaleta dla personelu i petentów. Brak zaplecza gospodarczego. W pomieszczeniach biblioteki wysokie progi wejściowe. Przed budynkiem znajduje się parking dla petentów bez wyróżnionych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu i on-line.
Filia w Chocielewku (Chocielewko 25)Lokal na wysokim parterze. Schody. Biblioteka nie posiada żadnych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu i on-line. Zainstalowane oświetlenie zewnętrzne.
Filia w Janowicach (Janowice 7)Lokal dwupoziomowy. Biblioteka na piętrze. Budynek nie posiada windy. Dla niepełnosprawnych dostępny tylko parter. Ułatwienia: drzwi dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, pochylnia - wjazd z poziomu terenu. Obok budynku znajduje się parking dla petentów. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak mozliwości skorzystania z tłumacza języka migowego i on-line.
Filia w Krępie Kaszubskiej (Krępa Kaszubska 12)Biblioteka znajduje się na parterze dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Wejście do biblioteki z korytarza. Wejście do budynku po schodach. Budynek nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego i on-line.
Filia w Łebieniu (Łebień 93A)Biblioteka znajduje się na parterze piętrowego budynku szkolnego. Wejście do biblioteki na poziomie gruntu. Nie jest przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przed budynkiem znajduje się parking dla petentów. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego i on-line.
Biblioteka w Pogorzelicach (Pogorzelice 35)Biblioteka mieści się na parterze budynku wielofunkcyjnego (sklep, restauracja, mieszkania, świetlica wiejska). Prowadza do niej niewielkie schody. Biblioteka nie posiada żadnych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem znajduje się parking dla petentów (nie oznaczony). W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego i on-line. Zamontowana balustrada przy drzwiach wejściowych do biblioteki.
W bibliotekach prowadzona jest akcja "Książka do domu", polegająca na dostarczaniu książek osobom starszym i niepełnosprawnym.